Güncel Haberler

Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştıramaz Hatası ve Çözümü nedir

Microsoft tarafından geliştirilen ve yeni versiyonu olarak 11’i yayınlayan şirketin yeni Windows sürümü kullanılmaya başlandı. Tabi yeni sürüm ile birlikte hatalarda beraberinde gelmeye başladı. Sık karşılaşılan bir hata ile ilgili detayları paylaşıyoruz.

“Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştıramaz” hatası, genellikle bir bilgisayarın Windows 11 sistemini çalıştırırken oluşan bir hata olabilir. Bu hatanın nedenleri arasında, bilgisayarınızdaki donanım veya yazılım sorunları, yüklenen güncelleştirmelerin hatalı yüklenmesi veya bilgisayarınızın BIOS ayarlarının yanlış yapılandırılmış olması gibi sebepler olabilir.

Bu hatayı çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızı güç kaynağından çıkarın ve bekleyin. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hatayı tekrar oluşturmayı deneyin.
 2. Bilgisayarınızın donanımını güncelleyin. Özellikle ekran kartı, ses kartı ve diğer donanım cihazlarınızı güncellediğinizden emin olun.
 3. Bilgisayarınızın BIOS ayarlarını kontrol edin ve yanlış ayarları düzgün hale getirin.
 4. Bilgisayarınızın çalışma zamanında yüklenen güncelleştirmeleri kaldırın ve hatayı oluşturan güncelleştirmeyi kaldırdıktan sonra sistemi yeniden başlatın.
 5. Bilgisayarınızın sistem dosyalarını tarama ve onarın. Bunun için, bilgisayarınızda “sfc /scannow” komutunu çalıştırabilirsiniz.

Bu adımları deneyerek hatayı çözmeye çalışabilirsiniz. Eğer bu adımlar işe yaramazsa, bilgisayarınızı bir teknik servise götürerek hatayı çözmelerini sağlayabilirsiniz.

Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştıramaz Hatası ve Çözümü İçin Diğer Öneriler

Bu Bilgisayar Windows 11'i Çalıştıramaz

 1. Bilgisayarınızın sistem dosyalarını tarama ve onarın. Bunun için, bilgisayarınızda “DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth” komutunu çalıştırabilirsiniz.
 2. Bilgisayarınızın sistem geri yükleme noktası kullanarak eski bir sistem konumuna geri yükleyin. Bu işlem sırasında bilgisayarınızın sistem geri yükleme noktası oluşturduğu ve sistem geri yükleme noktasını seçtiğiniz bir tarihteki bir sistem konumuna geri döndürülür.
 3. Bilgisayarınızın sistem dosyalarını onarmak için Windows ISO dosyasını kullanın. Bu işlem sırasında, bilgisayarınızın sistem dosyaları yeniden yüklenir ve hatalı dosyalar onarılır.
 4. Bilgisayarınızın sabit sürücüsünün sorunlarını tarama ve onarın. Bunun için, bilgisayarınızda “chkdsk /f /r” komutunu çalıştırabilirsiniz.
 5. Bilgisayarınızın sistem dosyalarını tarama ve onarın. Bunun için, bilgisayarınızda “bootrec /fixboot” ve “bootrec /fixmbr” komutlarını çalıştırabilirsiniz.
 6. Bilgisayarınızın sistem dosyalarını onarmak için Windows ISO dosyasını kullanın. Bu işlem sırasında, bilgisayarınızın sistem dosyaları yeniden yüklenir ve hatalı dosyalar onarılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün