Güncel Haberler

Google işletme hesabım askıya alındı nasıl açılır

Google tarafından kullanıcılara sunulan ‘Benim İşletmem’ profilleri ile ilgili en çok karşı karşıya kalınan hatalardan birisi can sıkmaya devam ediyor. Bir çok kullanıcı “Google işletme hesabım askıya alındı nasıl açılır” “Askıya alınan işletme profili nasıl düzeltilebilir” gibi soruların cevabını arıyor.  Google resmi sayfasında konu ile ilgili döküman paylaşılmış olsa da çoğu zaman buradaki formu doldurmak işe yaramıyor. Burada sizlere yaşanan sorunlarda neler yapılabilir ve gerçekten çözüm önerilerinin yanı sıra tecrübelerimizi de aktarmak istiyoruz.

Google Benim İşletmem Hesabı Nedir?

Google Benim İşletmem Hesabı Nedir

İşletmelerini Google Haritalar ve aramalarda nasıl görüneceğini kontrol etmek için geliştirilen bir araçtır. İşletme hakkında fotoğrafların çalışma saatleri, telefon, adres ve yorumların bulunduğu bir araçtır. Masaüstü görünümde aramalarda sağ tarafta mobil arama görünümlerinde ise alt veya üst kısımlarda görünebilir.

Google İşletme Hesabı Nasıl Açılır

  • Öncelikle Gmail hesabınızın olması gerekiyor.
  • Sonrasında ise İşletme Profili sayfasına giriş yapıyorsunuz.
  • Burada işletmeniz ile ilgili isim,telefon, adres ve çalışma saatleri gibi bilgileri dolduruyorsunuz.
  • Sonrasında ise hesabınızı onaylatmanız gerekiyor. Bu durum genellikle mobil doğrulama kodu ile yapılıyor. Ancak bazı durumlarda posta yoluyla kod gönderilmektedir.
google işletme hesabı nasıl açılır

Google işletme hesabım askıya alındı nasıl açılır

  1. Tüm işlemleri yaptınız ve bir gün aniden hesabınızın askıya alındığı yönünde bir bildirim aldınız. Bunun için bazı yapmanız gereken bazı işlemler var. Google işletme politikalarına yönelik yanlış yapılan bir durum olmuş olabilir. Yapmadığınızı düşünüyorsanız öncelikle Google tarafından sunulan Hesabı yeniden etkinleştirme formunu hemen doldurup Google’a incelenmesini talep ediyorsunuz.
  2. Yaşanılan bir durumdan yola çıkarak; eğer ki profilinizde birden fazla işletme hesabı yönetiyorsanız, bazen Google tarafından askıya alınma durumları olabiliyor. Burada şöyle bir yol izliyoruz:
  3. Hemen her işletme hesabı için ayrı bir gmail hesabı açıyoruz. Telefonları da farklı telefonlar kullanmaya özen gösterelim. İşletme hesapları askıya alınmasından dolayı boşta kalacağı için telefon numaranız uyuşuyor. Yeni açtığınız Gmail hesabı ile işletmenizi geri alabiliyorsunuz.
  4. Bir başka yaşanan sorun ise yeni açtığınız işletme profilleri aniden askıya sistem tarafından alınabilir. Bunun için yine hesabı yeniden etkinleştirme formundan gerekli ve doğru bilgileri doldurup Google tarafına iletiyorsunuz. İnceleme tamamlandıktan sonra yaklaşık 2 hafta kadar sürüyor. Doğru bilgileri verdiğiniz sürece onaylanmaktadır.

Google işletme hesabım askıya alındı

Ayrıca bazen benim işletmem profilleri işletmenin gerçekte olmadığı düşüncesiyle de iptal ediliyor. Mümkün olduğu sürece işletmeniz var ise dış cephe fotoğraflarını mutlaka görsel ve profil içerisinde bulundurun. Bu onay almanızı hızlandıracaktır.

Google Benim İşletmem İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

bu konum, kalite sorunları nedeniyle askıya alınmıştır.

Genellikle ilk başvuru yapıldıktan sonra yeniden değişiklik yapmak Google tarafından askıya alınmaya sebep oluyor. Bu yüzden ilk başta bilgileri dikkatli ve doğru girmek gerekiyor.

Şüpheli işlem nedeniyle işaretlenen Google Benim işletmem profiliniz askıya alındı

Google politikalarının dışında bir işlem sağlandığında genel olarak askıya alınma işlemleri gerçekleştirilir. Bunun yanlış olduğunu düşünüyorsanız mutlaka İşletme hesabı içerisinde canlı destek veya destek talebi oluştur kısımlarından yetkili ile görüşme sağlayabilirsiniz. İnceleme sonrasında mail üzerinden dönüş sağlamaktadırlar.

Google İşletme Hesabım askıya alındı nasıl düzeltebilirim

Support.google.com adresinden hemen askıya alınan işletme profilleri konusundan gerekli formları doldurarak itirazda bulunabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün