Güncel Haberler

Instagram Keşfete Düşme Saatleri 2023

Dünyada en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Instagram her geçen gün kendini yenilemeye devam diyor. Instagram keşfete düşme saatleri de her yıl insanların alışkanlıklarına göre değişmektedir. 2023 yılına özel keşfete düşme saatlerine hep birlikte tüm detayları ile gözatıyoruz.

İçerik üreticilerinin en çok dikkat ettiği konuların başında keşfet gelmektedir. Daha çok kişiye ulaşmak ve kısa sürede binlerce hatta milyonlarca izlenmek veya etkileşim almak bu özellikle ile sağlanmaktadır.

Instagram Keşfet Nedir?

Uygulama içerisinde yayınlanan içeriklerin algoritmalar tarafından benzer içerikleri seven kullanıcılara önerilmesi ve karşısına çıkarılmasına Instagram Keşfet denir. Uygulamada arama butonuna bastığımızda karşımıza gelen ekrandaki tüm içerikler önerilen olarak bizlere sunulmaktadır.

Instagram Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır ve Kriterleri Nelerdir?

Aslında uygulamanın her kullanıcı için keşfet özelliği mantık olarak aynı ancak içerik olarak farklıdır. Kullanıcıların ilgi alanlarına göre çalışmaktadır. Örneğin sizler yemek ile ilgili videolar izlemeye başladıysanız uygulama otomatik olarak artık karşınıza bu tarz videoları sunacaktır. Çalışma şekli bu şekilde ilerlemektedir.

Kriterlerine geldiğimiz zaman ise videonun veya fotoğrafın açıklamasının düzgün ve doğru bir şekilde girilmesi ve ayrıca etiketlerin ise çok fazla abartılmadan kullanılması başlıca kriterlerdendir.

Instagram Keşfet Saatleri

Burada genel olarak uygulamadan alınan istatiksel saatler bulunuyor. Ancak sizlere tecrübe edindiğimiz saatlerden de bahsetmek istiyoruz.

Pazartesi06:00 – 10:00 – 22:00%85
Salı02:00 – 04:00 – 09:00%87
Çarşamba07:00 – 08:00 – 23:00%85
Perşembe09:00 – 12:00 – 19:00%87
Cuma05:00 – 13:00 – 15:00%92
Cumartesi11:00 – 19:00 – 20:00%93
Pazar07:00 – 08:00 – 16:00%97

Instagram Keşfete Düşme Saatleri

Hafta içi her akşam saat 22.30’da paylaşacağınız bir video doğru etiketlerle keşfete düşmesi çok yüksektir. Ayrıca yine hafta içi  Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 16:30’dan sonra yapılan paylaşımların keşfette yer alması kaçınılmazdır.

Instagram Keşfet Saatleri Hafta Sonu

Cumartesi uygulamada daha çok zaman geçirildiği için keşfete çıkmanız daha kolay olabilir. Genel olarak insanların alışkanlığına bağlı olarak öğleden sonra saat 13.00 ile 23.00 arası paylaşımlar keşfete rahatlıkla düşebilmektedir.

İster Reels ister normal gönderi olarak paylaşımlarınız algoritmalar tarafından kullanıcılara önerilmektedir.

Instagram Keşfete Düşme Etiketleri

Instagram üzerinde keşfete düşme etiketleri diye bir durum söz konusu değildir. En azından herhangi bir etikete özel olarak bu durum yapılmamaktadır. Uygulamada etiketler kullanılması önemli ancak  #keşfet #keşfetteyim #beniöneçıkar #keşfetteyiz gibi hashtag kullanımları keşfete düşmenizi sağlamaz.

Bu tarz etiketler çok kullanıldığı için sadece daha hızlı etkileşim almanızı sağladığı gibi görünürlüğünüzü arttırır.

Yani internette keşfete düşme etiketleri diye dolaşan yukarıdaki ve benzeri şeyler hakkında söylenenler kısmın doğrudur.

Instagram keşfete düşme saatleri 2023

Instagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır (Android – İphone)

  1. Hemen Instagram uygulamasından profil sekmenisine tıklayın.
  2. Buradan ‘Ayarlar’ kısmına gelin.
  3. ‘Güvenlik’ sekmesine tıklayın.
  4. Sonrasında ‘Arama Geçmişini Temizle’ seçeneğine basın.

Diğer Youtube ve Tiktok  gibi uygulamalarda da Keşfet konusu benzer özelliktedir. Tamamen kullanıcıların ilgi odaklarına göre önerilirken içeriklerin kalitesi ve devamlılığına göre keşfete düşmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün