Dizi Haberleri

Kurtlar Vadisi ilk 97 bölüm Şaşırtan ince detaylar

Türk televizyon tarihinin hafızalara kazanan ve unutulmaz dizilerinden birisi olan Kurtlar Vadisi ilk 97 bölüm şaşırtan ince detayları ve bilinmeyen şaşırtıcı gerçekleri ile günümüzde de izleyicileri heyecanlandırmaya devam ediyor. 97 bölüm sonrasında yayınlanan ‘Pusu’ versiyonu da sevilmiş olsa da ancak bu ilk bölümlere nazaran biraz daha sönük kaldı diyebiliriz.

Çünkü dizinin başından sonuna kadar anlatılan konular, karakterler ve verilen mesajlar hepsi birbiriyle bağlantılı ve herkesi şaşırtacak şekilde yazılmış görünüyor. Belki de daha önce izlediğinizi ama şimdi duyacaklarınızla “aaa bu sahnede böylemiymiş” diyeceğiniz konulara yer verdik.

Dizinin halen ilk 97 bölümü Youtube üzerinde izlenmeye ve baştan sonra tekrar edilmeye devam ediliyor. Hatta bildiğiniz üzere dizide Çakır’ın ölüm yıl dönümünde her yıl lokma dağıtılıyor ve anılıyor. Kurtlar Vadisi Çakır ve Çakır sonrası olarak ikiye ayrılır.

Süleyman Çakır’ın ölümüne kadar olan bölümler herkesin gönlünde 1 numaradır. Youtube üzerinde bir çok içerik üreticisi “Çakır ölmese Kurtlar Vadisi senaryosu nasıl olurdu” tarzında içerikler hazırladı. Şimdi daha fazla lafı uzatmadan sizlere şaşıracağınız ince detaylardan bahsedeceğiz.

Kurtlar Vadisi ilk 97 bölüm Şaşırtan ince detaylar! Bilinmeyen şok gerçekler

1 – Kurtlar Vadisinde Eylül karakteri Oylum Talu olacaktı!

kurtlar vadisi özgü namal

Dizinin ilk kadın başrol teklifi Oylum Talu’ya yapılmış ancak oyuncu kabul etmediği için o yıllarda Oktay Kaynarca ile sevgili olan Özgü Namal’a teklif götürülüyor. Ve güzel oyuncu bu teklifi kabul ediyor. Böylece Elif rolü ile Özgü Namal unutulmaz bir üne kavuşuyor.

2- Polat Alemdar Başkası Olacaktı!

Kurtlar Vadisi ilk 97 bölüm Şaşırtan ince detaylar

Polat rolü için ise ilk olarak Osman Sınav tarafından teklif oyuncu Cenk Torun’a götürülüyor. Ancak oyuncu kabul etmeyince henüz daha oyunculuk deneyimi olmayan Necati Şaşmaz’a teklif yapılıyor. Oyuncu bu teklifi kabul ederek dizi dünyasına damgasını vuruyor.

3-Kurtlar Vadisi oyuncularının seslendirmeleri

kurtlar vadisi seslendirmeler

Dizide bir çok kişinin sesi farklı isimler tarafından seslendirilmiştir. Başrol karakteri Polat Alemdar’ın sesi de önce Arda Esen daha sonra Umut Tabak tarafından seslendirildi.

Bir diğer şaşırtıcı seslendirme ise; Erhan ile Abdulhey’in seslendirmelerini aynı kişi yani Kadir Çermik yapmıştır. Bu de şaşırtan gerçeklerden önemli olanlarından birisi diyebiliriz.

4-Memati’nin kardeşi rolünü gerçek kardeşi oynamıştır

Kurtlar Vadisi’nin önemli isimlerinden birisi olan Memati’nin eskileri hatırladığı ve Çakır ile tanışma anlarını izlediğimiz sahnelerde kendisini gerçek kardeşi canlandırmıştır.

5-Pala’ya yangın tüpü yerine şişeli baskın

Dizinin en ikonik karakterlerinden birisi olan Pala’ya Polat Alemdar’ın adamları tarafından yapılan otel baskınında hepimizi şaşırtan ilginç anlar yer alıyor. Palayı bayıltmak için yangın tüpü kullanıldığı görülse de aslında gerçekte kullanılan cisim 2,5 litrelik kola şişesidir.

6-Laz Ziya’nın dişçiye gitmemesi

kurtlar vadisi laz ziya dişçi

Kurtlar Vadisi ilk 97 bölümünde unutulmaz isimler arasına adını yazdıran Laz Ziya karakteri, ağırlığı ve gücü ile adeta izleyicilerin kalbinde taht kurmuş isimlerden birisidir. Karısı Asiye’nin kendisini dişçi ile aldatması dolayısıyla o tarihten itibaren hiç bir zaman dişçiye gitmemiş ve dişlerini fırçalamamıştır.

7-Kurtlar Vadisi Kumarhane sahnesi gerçektir!

Dizinin unutulmaz sahneleri arasında yer alan ve hafızalara kazınan kumarhane sahnesi gerçek aletlerle kurulmuştur. Baskın sırasında ise binlerce sahte mermi kullanılmıştır.

8- Çakır’ın ölümü ve reytingler

Çakırın ölümü sonrasında reytinglerin düşeceği düşünülmüş ancak dizinin akıcı senaryosu ve ilgin çeken hikayesi sebebiyle rakamlar düşmek yerine iki katına çıkmıştır.

Kurtlar Vadisi Karakterleri Gerçekte Kim?

Şimdide sizlere Kurtlar Vadisi 97 bölümlük sezonlarda yer alan oyuncuların aslında gerçekte kimleri canlandırdıkları ve anımsattıkları ile ilgili bilgileri aktaracağız. Kurtlar Vadisi bir diziden öte gerçek hayattan da bizlere kesitler sunuyordu.

 • Polat Alemdar  – Abdullah çatlı
 • Süleyman çakır – Alaattin çakıcı
 • Memati – Muradi Güler
 • Abdülhey – Drej Ali
 • Kara – Mahmut Yıldırım(yeşil)
 • Tuncay Kantarcı – Tuncay Mataracı
 • Nesrin Çakır – Uğur Çakıcı
 • Laz Ziya- Dündar Kılıç
 • Hüsrev Ağa – Abuzer Uğurlu
 • Kılıç – Nihat Akgün
 • İplikçi Nedim – Nesim Malki
 • Pala – Korkut Eken
 • Nizamettin Güvenç – Aydoğan Semizer
 • Samuel Vanunu -Üzeyir Garih

Ayrıca Kurtlar Vadisi, Filistin ile ilgili tek film yapan dizi olmuştur. Dizinin haricinde Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin filmleri de milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir.

Kurtlar Vadisi ilk 97 Bölüm Hafızalara kazınan bazı sahneler

 1. Çakır’ın Kumarhanesine yapılan baskın dizide unutulmaz arasında yer almaktadır.
 2. Tombalacının öldüğü sahne de yine ilk 97 bölüme damgasını vurur.
 3. Pala’nın yakalandığı ve öldürüldüğü sahne
 4. En önemlilerinden birisi de ormandaki çatışma sahnesi
 5. Testere Necmi’nin sahnesi
 6. Süleyman Çakır’ın ölüm sahnesi ve sonrasındaki babaların ölümü

Konumuza sizlerin de eklemek istediği ekler var ise yorum kısmından yazabilirsiniz. Kurtlar Vadisi hakkında yazacak daha çok şey var ancak şimdilik bu kadar diyelim .Devamı ve daha fazlası ilerleyen süreçte yer alacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün