Güncel Haberler

Adobe Firefly Yapay Zeka ücretsiz mi? Nasıl kullanılır

Adobe şirketi tarafından merakla beklenilen yapay zeka sonunda duyuruldu. Firefly adı verilen yeni yapay zeka ile yazıları görsele dönüştürebiliyorsunuz. Henüz beta aşamasında olan bu Adobe Firefly Yapay Zeka ücretsiz mi? Adobe Firefly nasıl kullanılır?

Adobe Firefly Nedir?

Firefly, Adobe tarafından geliştirilen ve yazıları görsele çeviren bir yapay zeka türüdür. Son yıllarda geliştirilen yapay zekalar hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Özellikle ChatGPT ile insanlar bu teknolojiye hayran kaldı diyebiliriz. Dünyanın en büyük medya ve grafik yazılım üreticisi konumunda olan Adobe uzun süredir beklenen ve OpenAI’ın DALL-E’sine rakip olarak çıkarılan Firefly Yapay Zeka teknolojisini duyurdu.

Adobe Firefly Yapay Zeka ücretsiz mi

Adobe Firefly Yapay Zeka ücretsiz mi

Beta aşamasında olan bu sistem sadece Adobe kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Yani Adobe’ye giriş yaparak ilk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Adobe Firefly Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Hemen sizlerde https://firefly.adobe.com adresine giriş yaparak bu teknolojiden faydalanabilirsiniz. Beta aşamasında olması dolayısıyla şuan için sadece yazıları görsele dönüştürebilirsiniz. Veya herhangi bir yazıya bir efekt ekleyebilirsiniz. İlerleyen süreçte daha bir çok özelliğin aktif olacağı belirtildi.

Adobe Firefly’ın Diğerlerinden Farkı

Aslında bir çok yapay zeka gibi yazılan bir text komutunu görsel olarak tasarlıyor. Ancak Firefly’ın en büyük farklı telif sorununa dikkat etmesidir. Diğer yapay zekalar gibi internet genelinde görselleri taramıyor. Sadece Adobe Stock ve belirli telif hakkı sorunu çıkarmayacak görselleri sizlere hazırlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün