Güncel Haberler

THY ücretsiz bilet ne zamana kadar? kimlere ücretsiz

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında bu bölgelerden diğer illere gitmek isteyen vatandaşları ücretsiz bilet kampanyası ile taşıyacağını açıklayan THY ücretsiz bilet ne zamana kadar devam edecek açıklama yayınlandı. Ayrıca THY biletlerinin kimlere ve hangi illerde ücretsiz olacağı da yayınlanan açıklamada belirtildi.

10 ilimizde yaşanan deprem sonrasında yaralarımızı bir nebze olsun sarmaya devam ediyoruz. Türk Hava Yolları da verdiği destekler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Daha önce yapılan açıklamada depremzede vatandaşları istedikleri illere ücretsiz olarak taşıyacağını belirten THY, tarih güncellemesi açıklaması ile sürenin uzatıldığını belirtildi.

THY ücretsiz bilet ne zamana kadar

THY ücretsiz bilet ne zamana kadar devam edecek?

Sosyal medyada yapılan açıklamaya göre, 8 ilde tahliye seferlerinin 1 Mart tarihine kadar devam edeceği belirtildi. Bu durumda 1 Mart tarihine kadar ücretsiz olarak taşımalar devam edecek.

THY deprem ücretsiz bilet nasıl alınacak?

Normal zamanlarda olduğu gibi ücretsiz seferler için rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Önceliğin rezervasyon yapmış olan kişilere verileceğine de vurgu yapıldı. Rezervasyonunuz olmaması durumunda uçakta boş kalan yerler için alım yapılacak. Türk Hava Yolları yaptığı açıklamada, Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa şehirlerinden tahliye edilecek vatandaşların taşıma işlemi 1 Mart 2023 tarihine kadar ücretsiz olarak devam edileceğini açıkladı.

THY Deprem ücretsiz bilet rezervasyonu nasıl yapılır?

Yukarıda yer alan şehirlerden birinden farklı bir şehre ücretsiz olarak gitmek için hemen THY bilet rezervasyon sayfasından yerinizi ayırttırmanız gerekiyor.

THY depremzede bilet al

Uygun olan saat ve tarihi seçerek rezervasyon yaptıktan sonra işlem tamamlanmış olacaktır.

THY Biletleri Kimlere Ücretsiz?

Biletlerin sadece Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa şehirlerinden yapılacak vatandaşlara yani depremzede olanlara ücretsiz olacağı açıklandı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün