Güncel Haberler

Reader Revenue Manager Google News nedir?

Dünyanın en büyük arama motorlarının başında gelen Google, bu hafta kullanıcılarına bir sürpriz yaparak yeni bir özelliği devreye aldı. ‘Reader Revenue Manager’ ismi ile Google News paneline bir özellik getirdi. Peki bu Reader Revenue Manager nedir? Ne işe yarar ve nasıl kullanılır. İşte detaylar:

Google Reader Revenue Manager Nedir?

Okuyucu gelir yöneticisi anlamına gelmektedir. Yani yayınladığınız içeriklerden okuyucularınız tarafından yapılan ödemeler sonrasında kazandığınız paranın yönetilmesi anlamındadır. Google’ın yeni içerik gelir modeli olan bu özellikle çok yakında tüm bölgelerde aktif olacak.

Gelirinizi arttırmanıza yönelik bir özellik olduğunu duyuran Google, aboneler sayesinde artık içeriklerden daha fazla kazanacağını belirtmektedir.

Reader Revenue Manager

Ancak Türkiye’deki kullanıcılar bu özelliği kullanmak istediğinde şöyle bir hata almaktadır!

“Reader Revenue Manager, Türkiye alt bölgesinde kullanılamıyor. Güncellemeler için daha sonra tekrar ziyaret edin.”

Reader Revenue Manager nasıl kullanılır

Reader Revenue Manager hata

Henüz ülkemizde tam anlamıyla kullanıma sunulmayan Reader Revenue Manager  özelliği ABD’de kullanılmaya başlandı. Yeni gelir modeli ile Google’ın bundan %5 gibi bir komisyon alacağını da belirtelim.

Reader Revenue Manager ne işe yarar

İçeriğinizi Google platformlarında arttırarak marka değerinizi yükselteceğini belirtmektedir. Henüz çok detaylı bilgi verilmese de https://readerrevenue.withgoogle.com/ adresinden Google tarafından bilgileri inceleyebilirsiniz.

İçerik yöneticileri için yeni bir gelir modeli olacağa benziyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün